Месец октобар у нашој школи посвећујемо, између осталог, и обележавању Дана интелигенције (1 октобар). Тог дана, далеке 1946. године, основана је МЕНСА- међународно удружење које окупља високо надпросечно интелигентне људе.Услов за чланство је остваривање резултата на тесту који вас сврстава у горњих 2% популације.

Ученици су решавали разне питалице, ребусе, загонетке, танграме, мозгалице.... С обзиром да су показали велико интересовање за ову тему, сигурни смо да ће обележавање дана интелигенције од сада бити редовно у наредним школским годинама.

Све активности су припремиле и реализовале библиотекар, педагог и психолог, уз помоћ учитеља и наставника.

Илустрацију/мотив ове занимљиве манифестације је осмислила ученицa Ана Драганић (7/1).

Проверите да ли знате одговоре на неке од наших питалица:

*Зашто фризер из Ваљева више воли да ошиша два Београђанина него једног Ваљевца?

*У перници је 5 плавих, 5 црвених и 5 жутих бојица. Колико најмање бојица треба насумице извадити из пернице да бисмо били сигурни да су извађене барем 2 бојице различите боје? А исте боје?

*У једном одељењу има 31 ученик. Докажи да се у том одељењу налази бар два ученика чије презиме почиње истим словом?

*У једној породици свака од три сестре има једног брата и две сестре. Колико је укупно браће и сестара у тој породици?

*Да ли имаш оно што ниси изгубио?

*И ти и твој пријатељ имате исту количину новца код себе. Колико ти треба да му даш динара, да би он имао 40 динара више?