1   - следећа страна

Амбијентална настава у Народном музеју

Ученици одељења 4/2 посетили су Народни музеј у среду, 3. априла. Уз стручно вођење кроз средњи век, проширили су и обогатили своје знање из значајног перида српске историје.

Општинско такмичење рецитаторa

У петак, 29. марта у Кући краља Петра одржано је општинско такмичење рецитатора. Наша школу представљали су:

Дуња Лазаревић, ученица 4/2 и Андреј Митровић, ученик 5/3.

Дуња је казивала стихове Мaрије Рувидић - „Легенда о једном јастуку“, а Андреј стихове Мике Антића - „Одлука“.

Прво место на општинском такмичењу у категорији млађих разреда основне школе освојила је Дуња Лазаревић.

Ч  Е  С  Т  И Т  А  М  О ! ! !

"Звездани понедељак"

Ученици шестог три разреда наше школе, у оквиру часа одељењског старешине Александра Павловића, имали су незаборавно искуство посете Звездином стадиону.

Учествовали су у емисији "Звездин понедељак" на Звезда ТВ-у, где су имали прилику да се друже са нашим шампионима и младим талентима из света пливања, атлетике и одбојке.

Њихово присуство је награђено аплаузима и топлом добродошлицом. Инспиративни разговори са спортистима подстакли су их да сањају велике снове. Посебне награде су додељене младим спортистима - атлетичару Душану Тихићу је уручен Златни Бор, док је пливачици Дуњи Пајић припала награда Златна Јела.

Након свега, млади шампиони су заједно пресекли торту и почастили све ученике. Сви учесници су добили и мале поклоне од ФК Црвена Звезда, што је посебно обрадовало сваког од њих.

Посета музеју Црвене Звезде омогућила им је да се упознају са богатом историјом клуба и да се фотографишу са трофејима, стварајући незаборавне успомене.

Након тога, ученици су имали прилику да излазе у VIP ложу, одакле се пружа најлепши поглед на стадион, где су сабрали утиске и забележили додатне фотографије за успомену.

Дан шарених чарапа

Ученици 4/2 и 4/3 су 21. марта обележили Дан шарених чарапа посвећен особама са Дауновим синдромом.

1   - следећа страна