1   - следећа страна

Упис првака ван територије

Поштовани родитељи будућих ђака првака,

Сви родитељи који желе да упишу своје дете у први разред у ОШ “Војвода Радомир Путник” а не живе на територији која припада школи, дужни су да поднесу молбу школи за упис до 1. фебруара 2023. године.

Молба може бити предата лично или путем мејла (sekretarputnik@sbb.rs;  skolavojvodaradomirputnik@gmail.com).

Управа школе

МОЛБА ЗА УПИС ДЕТЕТА У ПРВИ РАЗРЕД - ВАН ПОДРУЧЈА ШКОЛЕ

Почетак другог полугодишта

Поштовани ученици и родитељи,

у понедељак, 23.1.2023. године почиње друго полугодиште школске 2022/23. године.

Ученици 5 - 8. разреда, 1. разред, 2/1, 2/2 и 4. разред иду у школу у преподнену смену од 8,00 часова.

У послеподневну смену, од 13,20 часова долазе ученици 3. разреда и одељење 2/3.

Желимо свима пуно успеха у другом полугодишту!

Студијско путовање у Француску

Ученици и наставници билингвалног одељења упутили су се 9.1.2023. године на студијско путовање у Француску, у Жекс, где свакодневно имају часове француског језика у школи „MBN sejours et lengues“.  Слетањем на женевски аеродром упознавање са светом  франкофоније је започело.

Првог дана боравка ученици и наставници су се после кратког одмора и ручка упутили у Волтеров замак, где су се упознали са животом великог француског  филозофа и просветитеља, успут учећи нове речи и изразе.

Другог дана боравка учесници студијског путовања су кренули са упознавањем града Жекса и његове историје. Жекс је админостративни центар регије Pays de Gex у департману En и чини део ширег урбаног подручја Женеве. Има око 13000 становника и налази се на обронцима планине Јуре, на самом почетку националног парка  Haut -Jura, а на обалама реке Журнанс. Град је настањен од 1800. године пре нове ере, а припада територији Француске тек од 1601. године захваљујући краљу Анрију IV. Лаганом шетњом учесници студијског путовања су обишли „Le hotel de ville“, „La place de l’horloge“, „La passage voute“, „La place de quatte goulettes“ , „Le Lavoir“... Ученицима је био најзанимљивији поглед на највиши врх Европе Mont blanc,  који се може током ведрих дана видети из центра Жекса.

Победници НТЦ квиза

Ученици 3. и 4. разреда учествовали су 20. децембра на градском финалу  НТЦ квиза и победили остале школе. Постали су шампиони Београда у квизу за "кликераше".

Поносни смо што су на најбољи начин, знањем и сјајним понашањем представили школу и освојили 1. место.

Послати пакетићи

На крају првог полугодишта послали смо пакетиће које су ученици сакупили током хуманитарне акције "Један пакетић-много љубави". Пакетићи су однети:

- деци на болничком лечењу у Специјалној болници за церебралну парализу и развојну неурологију у Сокобањској улици;

- у болницу за дечије плућне болести - КБЦ "Др Драгиша Мишовић;

- у СИГУРНУ КУЋУ (Од деце која бораве у сигурној кући добили смо и честитке захвалности);

- у Свратиште;

- у  Црвени крст.

ХВАЛА СВИМ УЧЕНИЦИМА И РОДИТЕЉИМА КОЈИ СУ УЧЕСТВОВАЛИ У АКЦИЈИ!

1   - следећа страна