1   - следећа страна

Франкофони диктат

Другу годину за редом, ученици наше школе учествују у Франкофоном диктату кога поводом Месеца франкофоније организује Француски институт у Србији. Ове године своје вештине правилног писања на француском језику ученици ће тестирати 13. марта у 12 часова и 30 минута у просторијама наше школе.

Dictee-2024_Affiche

Пласмани на републичко такмичење!

Након градског такмичења из француског језика, пласман на РЕПУБЛИЧКО такмичење остварили су:

Матеа Ђурић, 7/2 - II место

Ђурђија Тодоровић, 7/2 - II место

Ника Гарапић, 7/2 - II место

Зоја Грбић , 7/2 - III место

Ева Коленц, 7/2 - III место

Софија Стаменковић, 8/4 - I место

Дарија Ковач, 8/4 - I место

Немања Филипов, 8/4 - II место

Анђелија Стаменковић, 8/4 - II место

Иван Аћимовић, 8/4 - II место

Мила Кепчија, 8/1 - II место

Честитамо ученицима и наставницима француског језика, Тањи Гњидић и Надежди Џогаз, и желимо им пуно среће на републичком такмичењу!

Рукомет

Дечаци (5-6. разред) су освојили 1. место на општинском такмичењу у рукомету.

Девојчице (5-6. разред) су освојиле 3. место на општинском такмичењу у рукомету.

Ч Е С Т И Т А М О !!!

Акција „ЧИТАЈМО ГЛАСНО“

Поводом Националног дана књиге, у нашој школи организована је акција „Читајмо гласно“. Ученици су у оквиру свог одељења 28. фебруара читали гласно песме, приче, бајке, басне...

У школској библиотеци, 1. марта, читали смо тринаесто поглавље  „Малог принца“, Антоана де Сент - Егзиперија на српском језику (група ученица 4/3), на енглеском језику (група ученица 4/2) и на француском (група ученика двојезичног одељења 7/2).

Посвету писца „Леону Верту кад је био мали дечак“ прочитала је Ана Драганић, ученица 7/1, а музичку пратњу, која је  лајт мотив француског филма „Забрањене игре“ , на гитари успешно je одсвирао Васа Милошевић, ученик 6/1 и употпунио доживљај прочитаног.

Након читања овог поглавља, ученици других одељења који су били присутни на овом часу, читали су одабране одломке из овог ванвременског дела. Уживали смо читајући дивне мисли и поруке Антоана де Сент-Егзиперија.

„Само се срцем добро види.“

Дан розе мајица

ДАН БОРБЕ ПРОТИВ ВРШЊАЧКОГ НАСИЉА - ДАН РОЗЕ МАЈИЦА