Ученици наше школе обележили су дечју недељу од 2 -6. октобра различитим активностима, а све под слоганом С децом око света. Припремили су интересантне постере-занимљивости о животу деце у другим земљама.
Научили су да певају песме других народа и песму о Београду, угостили су другаре из вртића „Царица Милица“, учествовали су у трци у организацији Црвеног крста -Трка за срећније детињство-, четвртаци су учествовали у радионици волонтера Црвеног крста СО Савски венац, а прваци су са својим учитељицама и библиотекарком школе Радмилом Ковачевић посетили оближњу библиотеку „Вељко Петровић“ и том приликом постали њени чланови.

На радионици са волонтерима ученици четвртог разреда су сазнали следеће:

1.   Упознавање са настанком и радом Црвеног крста

2.   Хероји природе и окружења-смањење ризикаублажавње последица од елементарних непогода и других опасности

3.    Евакуација у случају опасности

4.   Ученици су направили срце на тему “Велико сраце деце Србије“

„ И ми имамо велик срце“, на њима написали поруке упућене свој деци.