Дан ОШ „Војвода Радомир Путник“ прославили смо 19. априла 2019. године. Сама прослава је замишљена као мултимедијални и шаролик догађај чији је циљ био да представи успехе и постигнућа ученика током текуће школске године. Прослава Дана школе започела је најавом програма. Програм је водила ученица VI-1, Нина Босанац. Након краћег говора у ком је присутне подсетила на значај великог српског војводе, публика је могла да ужива у пројекцији снимака ученика одељења IV-4. Они су нам, подстакнути личношћу војводе Радомира Путника, поклонили вредно и занимљиво виђење овог нашег великана које је забележила и телевизијска камера. Након пројекције директорка ОШ „Војвода Радомир Путник“ похвалила је најистакнутије ученике школе и даровала скромним али вредним поклонима- књигама. Након пројекције снимака ученика млађих одељења наступа „музички део“ прославе. Свој музички таленат су имали прилику да искажу Лука Митровић (виолина), Марина Ивановић (виолончело), Реља Митровић (виолончело), Катарина Зарић (гитара и пратећи вокали) и Маша Секуловић (клавир и главни вокал). Са завршетком „музичког дела“ прославе позвани су пред публику најбољи рецитатори међу којима су се нашле Нина Босанац, Јана Пауновић, Ана Драганић и Теодора Веселиновић. На самом крају Дана школе, публика је у холу школе имала прилику да присуствује отварању изложбе слика и цртежа рађених разним техникама. Цртежи које смо имали прилику да видимо представљали су разне актове, портрете, групне портрете, итд. и сведочили о ликовном таленту ученица: Катарине Зарић(VIII-1), Марине Ивановић(VII-2)и Ане Бабић(VII-3).

ГАЛЕРИЈА ФОТОГРАФИЈА