Градска општина Савски венац је у оквиру програма заштите животне средине, као и Европске недеље мобилности обележила Дан без аутомобила чији је циљ да се скрене пажња на безбедност у саобраћају као и на потребу смањења загађења ваздуха специфичним загађујућим материјама из издувних гасова моторних возила.

Тим поводом, у четвртак, 22. септембра 2016. године, било је организовано окупљање најмлађе популације школског узраста и промовисање безбедности у саобраћају, одрживе урбане мобилности, здравих стилова живота, климатских промена, бициклизма, заштите природе и сл. у оквиру различитих тематских радионица које  су реализоване у улици Топчидерски венац.

Координатор у овој акцији за нашу школу била је наставница географије, Јаворка Јаковљевић, која је са групом ученика одељења 5/3 представљала нашу школу.

Резултат слика за дан без аутомобилаРезултат слика за дан без аутомобила