Иако се налази у срцу једног од најелитнијих делова града, амбијентална издвојеност од градске вреве и саобраћајне гужве, чини је пријатним местом утонулим у зеленило, савршеним, како за дружење, тако и за развијање индивидуалности ученика и неговање њихових специфичних интересовања.

У школи се учи енглески језик од првог разреда, француски од петог, а факултативно кинески.

Укљученост ученика у бројна спортска дешавања и културне манифестације као и постигнути резултати и престижне награде у свим областима, освојена места на такмичењима чији се број из године у годину повећава, високе просечне оцене на завршним испитима, доказују да је школа са својим организацијом и стручним  и посвећеним кадром сачувала високо постављене стандарде и остала једна о најпрестижних основних школа у Београду. Заинтересованост родитеља за упис будућих првака је велики, а број ученика се у последњих пет година повећао за 25 посто тако да школа данас има 698 ученика.