„Центар за младе таленте“ организује бесплатним курсевима из математике и програмирања. Курсеви су подржани од стране Министарства просвете,  науке и технолошког развоја. У наставку је детаљније објашњење.

Фондација „Центар за младе таленте“  и ове године организује КУРСЕВЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ и ПРОГРАМИРАЊА за основце (од петог разреда) и средњошколце.

Курсеви су БЕСПЛАТНИ, а посебних услова за пријаву (регистрацију) нема.

Курсеви које ученици могу да похађају и онлајн и oflajn су:

MATEMATATIKA (шест курсева за различите узрасте)

ПРОГРАМИРАЊЕ (четири курса: C почетни, C напредни, C++, C#)

За onlajn праћење курсева неопходно је да ученици поседују PC рачунар (са оперативним системом Windows 8 или новијим), звучнике и да имају приступ интернету. Почетак онлајн наставе  је планиран у другој половини октобра 2018. године о чему ће ученици који се пријаве накнадно бити обавештени имејлом.

Паралелно са онлајн наставом биће организовани и офлајн курсеви за једну групу ученика за сваки курс (20 ученика по курсу). Ученици који се определе за овај вид слушања наставе, а желе да упишу почетне курсеве (C основни А, C основни B и Математика К1) полагаће комбинаторни

тест. Тестирање ће се обавити 29. 09. у 17 х. Рок за пријављивање је 25. 09.

За више информација посетите нашу веб-страну: www.cmt.edu.rs

Фондација „Cентар за младе таленте“

Bулевар Ослобођења 133/I

21000 Нови Сад