„Франкофони хоризонти“

Сваке године, амбасаде франкофоних земаља у Србији отварају своја врата ученицима основних школа у којима се учи француски језик. У петак 23. марта десет ученика ОШ „Војвода Радомир Путник“ учествовало је у манифестацији „Франкофони хоризонти“ у уквиру које су били гости Његове екселенције амбасадора Републике Кипра. Ученици су се током посете Амбасади упознали са историјом, културом и обичајима Кипра, а имали су и посебно задовољство да на француском језику интервјуишу господина Елијадеса.

После Амбасаде Кипра, ученици су имали прилику да посете Француски институт  у Београду. Тамо су их дочекали директор Жан-Батист Кизен и кординатор двојезичне наставе Жилијет Тирлик. У Институту су наши ученици, заједно са ученицима других београдских школа, учествовали у квизу на тему Франкофоније.