У оквиру наставе техничког образовања, ученици 8. разреда  сваке школске године посете музеј Николе Тесле и на тај начин проширују своје знање и интересовања из техничког образовања. У текућој школској години Музеј Николе Тесле смо посетили 26.3.2014. год. и том приликом се боље упознали са животом и делима нашег великана.

НЕШТО О МУЗЕЈУ:
Основан је 1952. године, а за јавност отворен 1955. У Музеју се чува целокупна заоставштина Николе Тесле. Први део нас упознаје са биографским подацима Николе Тесле, а други део представља његов научни рад са најзначајнијим изумима и са неколико радних модела који се користе за демонстрацију Архивска грађа Музеја Николе Тесле састоји се од Личног фонда Николе Тесле и збирке фотографија. У оквиру Личног фонда, који представља највреднији део архиве, чувају се оригинална документа богате Теслине преписке са рођацима, познатим научницима и компанијама. Такође се чувају оригинални Теслини радови, патенти и патентна документација, планови и цртежи.

Посету организовали:
Нада Видаковић, Александар Павловић,професори техничког и информатичког образовања и Ана Босанац професор физике.